נעים להכיר מקרוב בדורות...

שולי גנון - מנהלת בית הספר

נעים להכיר,

שמי שולי גנון, אמא גאה לשני ילדים נתי – בן 30 בעל תואר ראשון בראיית חשבון מאוניברסיטת תל אביב ומתמחה בארנסט אנד יאנג ודניאל בת 27 סטודנטית שנה 3 למשפטים ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית. אני תושבת העיר מודיעין משנת 2000.

בהכשרתי בעלת תואר ראשון בשיטות הוראה והערכה וגיאוגרפיה ותואר שני בפיתוח תוכניות לימודים מאוניברסיטת תל אביב

זו השנה ה-27 שלי במערכת החינוך בהן שימשתי במספר תפקידים:

חינכתי מספר רב של שנים, דורות רבים של תלמידים במחוזות – צפון, מרכז וירושלים, שימשתי כמדריכת מורות לעברית בבתי הספר במחוז ירושלים, מדריכת השתלמויות במרכז פסג"ה (מרכז פיתוח סגלי הוראה) למורות לעברית מבתי הספר היסודיים בעיר מודיעין, רכזת ומתעדת תוכנית מובילי פדגוגיה איכותית, סגנית מנהלת בית הספר "תלמים" בבאר יעקב וכעת אני מנהלת זו השנה ה-3 את בית הספר "דורות".

ה"אני מאמין" שלי

בכל קבוצת בני אדם קיימים מניעים בסיסיים לפעולה – כבוד, ביטחון, שייכות והצלחה. לאור מניעים אלה חשוב ליצור אצל הצוות החינוכי והתלמידים תחושת שייכות, העצמה וחיזוק תפיסת המסוגלות העצמית. כפועל יוצא מכך אני מאמינה כי יש לגבש את דרך החשיבה והעשייה בבית הספר באופן שיגדיל את גיוון דרכי ההוראה (התאמה פדגוגית והוראה מותאמת) כדי לאפשר לצוות המורים ולתלמידים להביא לידי ביטוי במהלך הלמידה את חוזקותיהם ויכולותיהם, לחברם לתכנים ולהופכם לשותפים אקטיביים בתהליך הלמידה. למעלה מכך וכחלק מחיזוק תפיסת המסוגלות העצמית עלינו המורים להקנות לתלמיד את האסטרטגיות והמיומנויות שיהפכו אותו ללומד עצמאי הרוצה כל הזמן להשתפר ולהתפתח.

בכדי לאפשר את האמור אני דואגת ללוות ולטפח באופן מקצועי את צוות המורים, לחשוף אותם לתוכניות למידה ושיטות הוראה-למידה חדשניות וכן שילוב ושימוש באמצעים טכנולוגיים ואינטראקטיביים ולהכיר ולהעצים בצורכיהם ושאיפותיהם המקצועיים. כל זאת נעשה תוך הקפדה  על חידוש ושינוי, התקדמות והתפתחות.

לצד המחויבות לעבודה מקצועית מול נתונים עלינו להקפיד ולזכור כי הילד אינו רק תלמיד, הוא אדם שלם ומיוחד. הלמידה והצמיחה של התלמיד מיועדים להופכו להיות אדם בוגר עצמאי, בריא בנפשו, היודע לתפקד בחברה, לתרום ולהשפיע תוך שאנו מקפידים כי המורים והתלמידים גם יחד יכבדו את האחר והשונה ואת אורחות חייו.

בקביעת מדיניות בית הספר איננו עובדים לבד אלא בשיתוף פעולה מלא עם הקהילה – ביה"ס רואה את הקשר עם ההורים והקהילה כבסיס לשותפות ומעורבות תורמת ומשפיעה.

משפט שאני מאוד מתחברת אליו

"למדתי שאנשים ישכחו את מה שאמרת, אנשים ישכחו את מה שעשית, אבל הם לא ישכחו איך גרמת להם להרגיש" (מאיה אנג'לו)

משהו מעניין עלי…

את שבת בבוקר, בכל מזג אוויר, אני מקדישה להליכה משולבת ריצה בחוף הים – נותן לי כוחות ואנרגיה לכל השבוע!

בשנה האחרונה  התחלתי להשתתף באימוני אגרוף –עבודה בלתי פוסקת שבה הדופק עולה לשמיים והראש נאלץ לעבוד כפליים (לזכור את הקומבינציות) – מאתגר!

 

שלכם, שולי

אתי קמחי - מחנכת ג' סיקסק ורכזת מתמטיקה

נעים להכיר,

שמי אתי קמחי. אני נשואה לשוקי ואם לאורי, נוני, יעל (וכעת גם פלוטו הכלבלב) וסבתא לרון בת השנתיים.

אני חלק ממערכת החינוך כבר 36 שנים. את השכלתי החינוכית רכשתי במכללת דויד ילין בלימודי חינוך מיוחד השלמתי לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון במגמת פסיכולוגיה וייעוץ חינוכי, והמשכתי לתואר שני בחינוך מתמטי.

בתחילת דרכי עבדתי כמורה לילדים עם לקויי ראייה בעיר דימונה במקביל ללימודיי, שם לימדתי את הילדים לקרוא כתב ברייל. לאחר מכן עבדתי כיועצת חינוכית בפנימייה לילדים עם בעיות התנהגות קשות בבאר שבע, המשכתי לחנך ולרכז את תכנית עיצוב ההתנהגות בבית הספר הזה.

כשעברנו למודיעין הייתה זו השנה השנייה לבית הספר "דורות" ומאז אני כאן. בית הספר "דורות" הוא חלק מחיי, הייתי חלק מהצוות שהקים והגה רעיונות הממשיכים עד עכשיו ועבורי זו גאווה רבה.

שנים רבות חינכתי כיתות ה-ו ואף הייתי רכזת השכבה, מילאתי תפקידים רבים בניהם ריכוז סל תרבות, כעת אני רכזת מתמטיקה בבית הספר, הייתי גם מדריכת מורים למתמטיקה.

הקשר הישיר והמגע עם התלמידים הוא החלק האהוב עליי בעבודת החינוך, אני נהנית לראות את התלמידים לומדים, טועים, מתפתחים וכמובן לפגוש אותם כאשר הם גדלים.

תחביביי: אני מבלה לפחות פעם בשבוע לפעמים יותר בהליכה על חוף הים.

אני משתדלת לעשות הליכות מידי יום, אוהבת לבשל, בעיקר לנסות דברים חדשים, לצפות בסדרות טובות, לקרוא ספרים ואוהבת תיאטרון.

משהו מעניין עליי…

נולדתי בירושלים, עברתי לבאר שבע לעשר שנים, חייתי בגרמניה שנה אחת, משם למודיעין והחלום שלי  להתגורר ביפו ליד הים.

שלכם, אתי

מיטל מנחם - מחנכת ג' נחליאלי

נעים להכיר….

שמי מיטל מנחם, נשואה טרייה לאלעזר המקסים. מתגוררת בעיר מודיעין, ומתכננת ולהרחיב כאן את המשפחה 😉

אני בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד לגיל הרך, ובעלת תואר שני בשילוב ילדים עם לקויות למידה כשאת עבודת הגמר עשיתי באוטיזם.

מלמדת זו השנה ה- 12 במשרד החינוך, במסגרות שונות בעיר.

התחלתי כגננת בגני התקשורת בעיר, התנסיתי בתפקידים שונים: גננת שילוב, גננת בגני החנ״מ, אבל ליבי תמיד היה עם ילדי התקשורת. לפני כ-4 שנים עליתי כיתה, והתחלתי ללמד בכיתות התקשורת, הגעתי לבית הספר "דורות" בשנה שעברה והתחלתי לחנך את כיתה א׳ זמיר, ביחד עלינו כיתה, ובחרנו את השם ב׳ נחליאלי.

תחום התקשורת הוא תחום העיסוק העיקרי שלי במשרד החינוך, ומטרת השילוב היא מטרה שתמיד עומדת לנגד עיני.

אני מאמינה בהכרות אמיתית ועמוקה עם הילדים בכדי להבין את הילד, מי הוא, מה צרכיו, מה דרכי ההתחברות איתו, דרכי לימוד וטיפול, הכרה בשונות של כל ילד והתייחסות אינדיבידואלית מותאמת.

כמחנכת בכיתת תקשורת, אני רואה את השילוב כאחת ממטרות העל ומשקיעה מאמצים ומשאבים רבים לשילוב יעיל טוב ובטוח יותר, וזאת בעזרת הצוות המקצועי בבית ספר "דורות".

 משהו מעניין עלי…

 

אני ירושלמית בנשמה, אוהבת לטייל בארץ ובעולם, אוהבת לעזור ועושה זאת תמיד בשמחה ובאהבה.

 

שלכם, מיטל

עדנה חכמון - רכזת החטיבה הצעירה (חט"צ)

נעים להכיר,

שמי עדנה חכמון, נשואה ליגאל אמא לשלושה ילדים: שני-מצטיינת דיקן בתואר ניהול מערכות מידע, אלעד-מעצב גרפי,  ורון-סטודנט שנה שניה למדעי המחשב. הגעתי למודיעין בשנת 1997, ומאז אני מלמדת בבית ספר דורות.

אני בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, ולימודי תעודה של טיפול באמצעות גינון.  

זאת השנה ה-36 שלי במערכת החינוך. אני אוהבת את עבודתי ונהנית להגיע אל בית הספר לפגוש את תלמידיי ולחוות איתם את התפתחותם. התחלתי כמורה חיילת באשדוד, אחר כך עבדתי כעשר שנים בבית ספר "נווה חוף" בראשל"צ כמחנכת לכיתות א'. ב"דורות" התחלתי כמחנכת ובחט"צ לימדתי מדעים. מהרגע בו התחלתי ללמד בחטיבה הצעירה, התאהבתי בה ובמה שהיא נותנת ומאפשרת לילדים הרכים.

אני מאמינה בחטיבה הצעירה, המאפשרת לתלמידים כניסה רכה והדרגתית אל תרבות בית הספר. מרחבי הלמידה מעוררים סקרנות ועניין, ומאפשרים למידה חווייתית ומשמעותית תוך כדי משחק. מאמינה שכל הילדים רוצים לשחק עם חברים, ליצור, לצייר, לגזור, לכתוב, ללמוד ולהצליח, ואם משהו נמנע מאחד מהם, בודקת מה הסיבה לכך עד שאצליח לעזור.

חשוב לי שכל באי בית הספר – התלמידים והצוות ירגישו שייכות למקום, יגיעו בשמחה אל הגן ואל הכיתה, ירגישו בטוחים ומוגנים ויפתחו קשר משמעותי עם הצוות שעובד איתם. לא פחות מכך חשוב לי שהורים ירגישו שהם משאירים את היקר להם מכל בידיים טובות ומקצועיות.

צוות החט"צ הוא משפחה שנייה עבורי, חשובה לי מאוד עבודת הצוות, נתינה הדדית, עשייה מתוך התלהבות עם ניצוץ בעיניים. חשוב לי מאוד שהצוות יאהב ויאמין במה שהוא עושה. עבודה מתוך כבוד הדדי מאפשרת לכל אחד לבוא לידי ביטוי ומימוש עצמי.

אני מחוברת מאוד לגן האקולוגי בבית הספר; הגן משמש כמרחב למידה, מקום לעבודה, למשחק, לרגיעה, לפעילות חברתית, פעילות ערכית, עוד ריאה ירוקה ויפה בבית הספר. הגן מזמין ומאפשר לקבוצות רבות להנות ממנו.  

משהו מעניין עלי…

גדלתי במזכרת בתיה ובילדותי ביליתי בעיקר במושבים ובטבע שבסביבה, בחצר הגדולה בבית  הורי הקמתי מיני גן אקולוגי.

מאוד אוהבת לטייל בארץ, נהנית מנופי ארצנו היפה, מהנחלים והשמורות, מכל פרח וציפור. מאוד אוהבת ים ובקיץ תמצאו אותי בתוך המים. מקפידה לעשות הליכה לפחות פעמיים בשבוע, אוהבת ליצור בקרמיקה, ציור על עץ, פסיפס. והכי הכי הכי לעבוד בגינה.

שלכם, עדנה

 

 

סוזי אנטין - רכזת אנגלית

נעים להכיר,

שמי סוזי אנטין, אני נשואה לקובי ואמא לשלושה ילדים:  אביב, בן 20 שמשרת בחייל האוויר, אילן, בן 17 בכיתה יב' בעיר וסיון בת 12, לומדת בכיתה ו' בדורות.  שני בניי בוגרי דורות, וגם בתי סיון עומדת להפוך לבוגרת בית הספר; מה שאומר שבקרוב כבר לא אחבוש את הכובע של "אמא לילד/ה הלומד/ת בדורות". 

עליתי ארצה לפני 15 שנים מאמריקה. מזה 14 שנים (מאז שנה לאחר עלייתי ארצה) אני משמשת מורה לאנגלית בבית ספר "דורות". השנה אני ממלאת בנוסף את תפקיד רכזת אנגלית ועובדת בצוות יחד עם עוד שלוש מורות לאנגלית.  כמו כן, אני משמשת כמדריכת אנגלית ומלווה מורות ביותר מעשרה בתי ספר במחוז ירושלים.

כמורה לאנגלית, תמיד היה לי חשוב שילדים קודם כל יהנו ללמוד אנגלית. אני משתדלת תמיד לתבל את שיעוריי בכיף והומור כדי להעביר לילדים את ההנאה שבידיעת שפה נוספת.

בהכשרתי, אני בעלת תואר ראשון ושני בחינוך מיוחד. משום כך, מטרתי העיקרית היתה מאז ומעולם לעזור לכל תלמידיי להשיג את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם ולגרום להם להאמין בעצמם.

להיות חלק מבית ספר "דורות" היה מאז ומתמיד מאוד משמעותי עבורי. כבר בפעם הראשונה, כשהגעתי לבקר ב"דורות" כהורה ועדנה, רכזת החטיבה הצעירה, לקחה אותי לסיור בבית הספר, ידעתי שהגעתי הביתה. זמן קצר לאחר מכן גויסתי ללמד ב"דורות" ואני מרוצה מההחלטה שלי מאז. אני נהנית להיות חלק מהקהילה ונהנית לפגוש בתלמידיי הבוגרים השבים לבקר.

משהו מעניין עלי…

אני אוהבת לטייל מסביב לעולם. גדלתי באמריקה, אך הספקתי להגיע במסעותיי ליעדים רחוקים כאלסקה, הוואי, קוסטה ריקה, פרו, סין, הונג קונג וטייוואן, וכן השתתפתי בטיול תרמילאים למאצ'ו פיצ'ו.

שלכם, סוזי

חגית ענתר - מורה למדע וטכנולוגיה ומובילת נבחרת הרובוטיקה

נעים להכיר,

שמי חגית ענתר, נשואה למאיר ואמא לשלושה ילדים שמסבים לי הרבה נחת וגאווה:

עודד, סטודנט ללימודי מתמטיקה באוניברסיטת תל אביב. נדב, לוחם קרבי המשרת בנח"ל. ונטע, תלמידת תיכון בעיר.

בהכשרתי, אני מורה למדע וטכנולוגיה, בוגרת תואר שני בחינוך סביבתי. אני מלמדת מדע וטכנולוגיה בבית הספר וממלאת תפקידי הדרכה נוספים במשרד החינוך.

20 מתוך 26 שנותיי בהוראה, חינכתי דורות של ילדים בבתי ספר שונים בתקופת מגוריי ביבנה ובמודיעין. במשך כל שנות עבודתי, פעלתי להשגת יעדים בנושאים סביבתיים במטרה לקדם תהליכים התנהגותיים בחיי הילדים והקהילה בכלל.

במהלך שנות עבודתי הבאתי לחידוד נושאי איכות סביבה בקרב קהילת ביה"ס, למודעות ולעשייה סביבתית ואף זכיתי להוקרה על פועלי ע"י קבלת שני פרסי חינוך סביבתיים. היום, בכובע של מדריכה לחינוך לקיימות, אני מקדמת עשייה זו בבתי ספר נוספים במחוז.

זוהי שנתי השנייה בבית ספר "דורות", התקבלתי בזרועות פתוחות וכבר מרגע הגעתי הרגשתי שהגעתי הביתה.

בשנים האחרונות בחרתי למקד את העשייה שלי בהוראת מדע וטכנולוגיה במטרה לחבב על התלמידים את המקצוע מתוך ראייה אמיתית כי מדע וטכנולוגיה מהווים חלק מרכזי מהתרבות האנושית ומהמציאות היומיומית שלנו והם חיוניים לעצם קיומנו והתפתחותנו. אני משתדלת ללמד את תלמידיי להתבונן ולראות תופעות כדי לעורר בהם את הפליאה הטבעית הנעוצה בהם. אני מאמינה בלמידה פורצת גבולות – למידה מתרחשת בכל זמן ובכל מקום. למידה על עצמי, על חברי, למידה מתוך סקרנות, גילוי וחקר.  עלינו להרחיב את עולם המושגים שלנו ואז עולם שלם נגלה לנו. 

אשמח אם אצליח להדביק את התלמידים בחדוות הגילוי, אהבת הלמידה, אהבת האדם והסביבה.

מזה 5 שנים שאני מנטורית לקבוצות רובוטיקה במסגרת FLL. הגעתי לתחום בעקבות הבנים שלי, בוגרי קבוצת Elysium 1937. במשך שנים התבוננתי מהצד ושמחתי כי מצאו עניין בפעילות הברוכה שמציע ארגון First  ישראל. בהשפעת אישי היקר, מתנדב בארגון, ביקרתי אותם בתחרות הארצית ונשביתי בקסמה של התכנית המעוררת השראה בקרב ילדים ובני נוער, משלבת יצירתיות ומטפחת כישורי חיים בהם ביטחון עצמי, תקשורת, עבודה בצוות, תכנון וניהול משאבים לצד ערכי ליבה המעודדים חברות, גילוי, סקרנות והרבה הנאה.

משהו מעניין עלי…

בשעות הפנאי המעטות, אני יוצרת בחומר כלי חרס ומוצרי סקראפ בנייר. 

את השבתות והחופשות אני מבלה בחיק משפחתי בטיולים ובמוקדי טבע, כצלמת חובבת מתעדת נופים, תופעות וחוויות.

אם לא הייתי מורה, בוודאי הייתי חוקרת סביבה.

שלכם, חגית

תהילה1

תהילה בדוק-אזולאי – מחנכת ב' טווס ורכזת תקשוב

נעים להכיר,

שמי תהילה בדוק-אזולאי, אני מחנכת ב' טווס ורכזת התקשוב בבית הספר.

זוהי שנתי השנייה בבית ספר "דורות" ואני שמחה מאוד להיות חלק מצוות בית הספר וקהילת "דורות".

אני נשואה לאלי ואמא לעודד בן 15, נדב בן 13 ואביגיל בת 10.

את לימודיי בהוראה התחלתי כמורה לאנגלית. במשך מספר שנים לימדתי אנגלית בכיתות ב-ו בבתי ספר שונים בעיר.

בשלב מסוים הרגשתי שגם אני רוצה "ממלכה משלי" ופניתי לחינוך כיתה, במקביל להוראת האנגלית. במהלך השנים חינכתי כיתות ב, ג ו-ה. כל אחת מחוויות ההוראה הללו פתחה בפניי עולם שלם של למידה והיכרות עם ילדים מקסימים.

בשנה שעברה חינכתי את ילדי א' שלדג המתוקים. חווית חינוך כיתת א' בפעם הראשונה היא חוויה בלתי רגילה, שאיפשרה לי להיות שותפה לפעם הראשונה בה הילדים לומדים לקרוא ולכתוב, לחשוב ולחשב, ונחשפים למקצועות הנוספים הנלמדים בית הספר. 

השנה עליתי עם תלמידיי לכיתה ב' וזכינו בשם חדש, אותו בחרו הילדים בתהליך חקר ואנו נקראים מעתה ב' טווס.

ימי הלמידה מרחוק יצרו אתגרים רבים ואפשרויות שונות ללימוד קריאה וחשבון גם דרך הזום.

אחת האפשרויות שנפתחה בפניי, וממנה אני נהנית מאוד היא "שעת סיפור", בה הייתי קוראת סיפור לילדי כיתתי בזום, לסכם את השבוע בדרך נעימה וחווייתית.

ומאז,  למרות שכבר חזרנו ללמוד מקרוב, אני ממשיכה במסורת "שעת סיפור" לילדי כיתות א' והגנים. קראנו לה "שעת סיפור בפיג'מה" והיא התקיימה בכל יום חמישי בערב.

משהו מעניין עליי…

לפני מספר שנים רציתי לעשות שינוי בחיי. פתק שמצאתי ובו היה כתוב ציטוט של סג"מ הדר גולדין ז"ל עזר לי לעשות זאת. בפתק היה כתוב: "בחיים אתה יכול לבחור בין שתי דרכים: להתעסק בעצמך, או לבחור לעשות דברים גדולים". כשסיימתי לקרוא את הפתק נרשמתי לקורס ליצנות רפואית, ומאז אני חובשת כובע נוסף – כליצנית רפואית. שמי המקצועי הוא טיפטיפ.

הליצנות נתנה לי מתנה – היא נתנה לי את האפשרות להסתכל על המציאות ולחייך, גם אם לפעמים זה לא קל, ולהאמין שהכל קורה לטובה.

 שלכם, תהילה

דקלה1

 דקלה פומרנץ – מורה לחינוך גופני ורכזת חברתית ערכית

נעים להכיר,

שמי דקלה פומרנץ, אני מורה לחינוך גופני בשכבות גן – ו'. 

התחלתי את דרכי בבית הספר אחרי שסיימתי לימודי תואר ראשון בחינוך גופני במכללת וינגייט.

אני נשואה ליובל ואמא להראל בן 13, אופיר בן 10 והדס בת 5.

בשני הכובעים שלי, אני מקדמת אורח חיים פעיל ובריא בקרב הילדים, תוך שילוב ערכים ופעילויות המקדמות מעורבות חברתית בחיי היום יום ובקהילה.

אני מאמינה שהחינוך הגופני טומן בחובו אספקטים חברתיים ממקום של השגת מטרות הקבוצה יחדיו ע"י שיתוף פעולה ועבודת צוות, קבלה והבנה של האחר, הקשבה, דחיית סיפוקים, משמעת עצמית וקבלת החלטות.

הילדים ניצבים לפעמים בפני אתגרים פיזיים ורגשיים. המנטרה שלי היא ש"כל אחד יכול וכל אחד מצליח". אני מעודדת לחשיבה חיובית,  היוצרת מציאות המקדמת שיפור בהישגים והצלחה במשימה.

בשנתיים האחרונות הגשמתי חלום ולמדתי את תחום הכלבנות הטיפולית.

כיום, אני משלבת שעות של "כלבנות מעצימה" בכיתות השונות בבית הספר. הילדים מחכים ומצפים ל"מפגש מסוג אחר" עם מנגו המקסימה -כלבה מגזע גולדן רטריבר שהוכשרה לשמש ככלבת עבודה.

משהו מעניין עלי…

אני מאוד אוהבת לאפות ובימי הולדת ואירועים מיוחדים אני מכינה עוגות מעוצבות.

שלכם, דקלה

ורוניקה בירשן - מחנכת א' עפרוני ורכזת הכלה

נעים להכיר,

שמי ורוניקה בירשן  אני נשואה
לשלומי, ואמא לשלושה ילדים מקסימים : מאי (18), יהב (14), ושי (10). גרה במודיעין כבר 17 שנה.

נולדתי בארגנטינה והגעתי לארץ בגיל ארבע. בילדותי
גרתי בעיר רמת גן עם הוריי.

אני גננת ומורה לכיתה א'. השנה אני מלמדת בכיתה א'
עפרוני המקסימים. קיבלתי אותם בתחילת דרכם, קטנים ורכים כשנכנסו לגן חובה. הייתי
הגננת שלהם והשנה עליתי איתם לכיתה א'.

בגיל 24 סיימתי את לימודיי התואר הראשון בהוראה
לגיל הרך במכללת "סמינר הקיבוצים". את שנותיי הראשונות בהוראה
התחלתי בגן פרטי בגבעתיים לגילאי 3-5.

בשנת 2004 התחלתי לעבוד בבית ספר "דורות"
בחטיבה הצעירה. בתחילת דרכי עבדתי כגננת ואחרי שבע שנים עליתי גם לכיתה א'. מאז
אני נהנית משני העולמות הקסומים.

בשנת 2011 – כשבני נולד, לקחתי שנת שבתון וניצלתי
את הזמן ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד. 

תפקידים שמילאתי וממלאת עד כה ב"דורות":

גננת, מורה לכיתה א', לפני כעשר שנים שימשתי שנה
אחת רכזת תקשוב במקום יונת; שנה בה הייתי אחראית על עיתון בית הספר, בניית אתר בית
הספר בתחילת דרכו וטיפול במחשבים ותקלות.
בשנתיים האחרונות מלבד
היותי גננת / מחנכת א' אני משמשת גם רכזת הכלה.

משהו מעניין עליי…

התחביבים שלי הם ציור, עיצוב סביבה, שירה (בילדותי הייתי בלהקה של עוזי חיטמן  בר"ג) ושחייה
(שחיתי 8 שנים).

שלכם, ורוניקה

אורני יאיר - מורה לדרמה

נעים להכיר,

שמי אורני יאיר, מורה לדרמה מזה 25 שנה .

בבית ספר דורות אני מלמדת כבר שמונה שנים, בעיקר בשכבות הבוגרות ה – ו ובכיתות החינוך המיוחד.  

עם תלמידי ה׳ אנו מעלים מידי שנה הצגות קצרות בנושאים כגון חברות, חנוכה ועוד. תלמידי השכבה , במסגרת שיתוף עם הקהילה,  הולכים לגני הילדים הסמוכים לדורות  ומופיעים בפניהם. כך נוצרים קשרים בין שתי הקבוצות. וההנאה מרובה. ״ הדלי" של ילדי הגן ותלמידי ה׳ מתמלא באושר, גאווה, סיפוק והנאה.  

בכיתות ו' אני כותבת ומביימת את מופעי סיום השנה של כל מחזור ומחזור. כל זה בשיתוף פעולה עם תלמידי המחזור, המביאים מעולמם ויחד יוצקים תוכן ויוצרים את מסיבת הסיום.

תחום הדרמה מעלה ומחזק  את הביטחון העצמי, התקשורת הבינאישית, היכולת לעבוד בשיתוף פעולה מתוך הנאה ונותן אפשרות לשילוב מיטבי בין תלמידי החינוך המיוחד והחינוך הרגיל. גאווה גדולה.

אני בעלת תעודת הוראה ותואר ראשון בבימוי הפקה והדרכה בסמינר הקיבוצים.  אני מלמדת דרמה בבתי ספר שונים בעיר ובחוגים של "על הבמה".

מאז שהייתי ילדה, רציתי שיהיו לי כמה תחומי עיסוק, ואכן הגשמתי זאת. בנוסף להוראה בבתי הספר אני מקיימת מפגשים ושעות סיפור על ארצות בעולם (במהלך השנים טיילתי ב27 ארצות ואני מדברת 8 שפות ברמות שונות), לימדתי שחייה, הייתי מצילה בבריכה והדרכתי טיולי משפחות לחו"ל.

משהו מעניין עלי…

למי שעוד לא יודע – אני הבת של מואיז הקטן (תיכף בן 89) מהשיר של יוסי בנאי: ״ אני וסימון ומואיז הקטן״ . ואחרון חביב,  אך ראשון במעלה  –  אני אמא מאמצת לשני ילדיי .  

 

שלכם,  אורני.

הגדרות כלליות כניסה למערכת